pühapäev, 8. detsember 2013

A-koera III karikasari (+ üldarvestus!)

Viimane karikasari sellel aastal. Mõlemad kutsad jälle esindatud.
Max - 2 hüpperada

1.rada - Väga ilus kontakt stardis ja töötahe enne jooksu meeletu. Nägin, et 2 koeraomanikku olid enda koertega täpselt tunneli taga (vägagi nähtaval ja praktiliselt platsi peal - tunnel oli 3s takistus), aga lihtsalt ei jaksanud enam paluda inimestel liikuda ja otsustasin, et nagunii võib võistlusel häirivaid faktoreid olla ja eks siis harjutan Maxiga raskeid olukordi. Nagu arvata, hüppas esimesed kaks tõket ära, läks tervitas neid kahte, kaotas meeletult aega seal ja siis jooksime edasi. Ülejäänud jooks oli sellest häiritud, kuna pea oli koeral ja siis ka mul laiali. Üks tõrge, sest tõmbasin ta kogemata ühest tõkkest mööda. Küll aga on positiivne see, et Maxil paremale ja vasakule pööramiskäsklused suurepäraselt selged (pidi tunnelisse minema ja kohe pööras õigele poole väljatulles vastava käskluse peale).
Kokku 10kp + 2,51 ajaviga --> 12,51kp

2.rada - Suurepärane kontakt kohe alguses. Rada oli ülesseatud ka nii, et väga vaatajate lähedalt ei pidanud jooksma (vaid ühes kohas) + paluti inimestel koertega tahapoole minna ehk platsilt ära :). Alguses oli Max natukene aeglane ja tunnelist väljatulles (mis oli platsi ääres ja koerte lähedal) korraks vaatas teisi, kuid edasi oli absoluutselt perfektne! Keskendus vaid mulle ja agilityle, tegi suurepärased pöörded ja oli ülikergesti juhtiav ehk nagu tubli trenni Max! Kiirus oli ka hea peale neljandat tõket (kokku oli protokollis tal kiirus vist 4,3 m/s, kui ei eksi, seega 4,8m/s kui ta keskendub peaks olema täiesti tavaline tema jaoks). Esimene puhas rada!
Kokku 0kp

Jäime jälle 8.ks - seekord oli palju nulle. Üldarvestuses, arvestades meie ärajooksmisi ja esimeselt etapilt puudumist, oli 10.koht vägagi üllatav.

Sofi - algselt pidin temaga vaid hüpperada jooksma. Kohale minnes selgus, et tuleb kaks eriti pikka agilityrada :D. Ehk jooksime ühte.

1.rada - Polnudki kõige hullem. Normaalne meeleolu oli, mitte midagi kurba, aga mitte ka väga hea. Tunnelites, poomil, kotis traavis, tõkked meeldisid talle äkitselt väga palju ja seal lausa sprintis :). Rada oli puhas, aga päääris kopsakas ajaviga tuli
Kokku 25,31kp

Mõistagi teenisime sellega enda  2.koha nii etapil, kui ka üldarvestusel (2st). Ma olen tegelikult üpris õnnelik, et Sirje sundis mind Sofiga jooksma - tegelikult oli tal hea meel olla tagasi melu sees. Lõpus oli küll väga väsinud, aga kokkuvõttes arvan, et talle ehk isegi meeldis. Lisaks olen õnnelik, et veterantiitel nii vahvale koerale läks :).

Midagi kodust krattidest:


 Ja kunagine sügisene jalutuskäik Maxiga, kus viitsisin pilte teha ja mida pole veel jaganud:Head teist adventi!!!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar